Likewise Cotswold Handscraped Antique Haze
Add timeless charm and rustic elegance to your space with Cotswold Handscraped Antique Haze engineered wood flooring by Likewise Floors. Designed with a distinctive handscraped texture and warm Antique Haze finish, this engineered wood floor delivers authentic character with modern durability.
64.77 £inc. Vat. per m²
Category: Engineered Wood
Brand: Likewise Floors
Shippment time: approx. 3 working days
Product Details
| Attribute | Details |
|---|---|
| Product Title | Cotswold Handscraped Antique Haze |
| Brand | Likewise Floors |
| Product Type | Engineered Wood Flooring |
| Finish | Handscraped UV Lacquered |
| Shade | Antique Haze |
| Width | 125mm |
| Construction | 14/3mm |
| Length | Random Lengths (300–1200mm) |
| Pack Size | 1.80m² |
| Edge Detail | Micro Bevel |
| Fitting System | Tongue & Groove |
| Underfloor Heating | Suitable |
| Surface Texture | Handscraped |
| Installation Method | Floating, Glued, or Nailed |
| Suitable Areas | Living Room, Bedroom, Hallway, Study |
Product Specifications
- CategoriesEngineered Wood
- Product Nr.
- BrandLikewise Floors
- ColorMedium
- SuitabilityBedroom, Dining, Hallway, Kitchen, Lounge
- StyleUV lacquered




