Likewise Cotswold Natural Brushed
Bring timeless elegance to your interiors with Cotswold Natural Brushed engineered wood flooring by Likewise Floors. Featuring a natural brushed texture with a durable UV lacquered finish, this engineered oak floor delivers warmth, stability, and long-lasting performance.
59.97 £inc. Vat. per m²
Category: Engineered Wood
Brand: Likewise Floors
Shippment time: approx. 3 working days
Product Details
| Attribute | Details |
|---|---|
| Product Title | Cotswold Natural Brushed |
| Product Type | Engineered Wood Flooring |
| Finish | Natural Brushed UV Lacquered |
| Width | 125mm |
| Construction | 14/3mm |
| Length | Random Lengths (300–1200mm) |
| Pack Size | 1.80m² |
| Fitting System | Tongue & Groove |
| Edge | Micro Bevel |
| Underfloor Heating | Suitable |
Product Specifications
- CategoriesEngineered Wood
- Product Nr.
- BrandLikewise Floors
- ColorMedium
- SuitabilityBedroom, Dining, Hallway, Kitchen, Lounge






